WhatsApp Sözleşmesini Geriye Alma | Yanlışlıkla Kabul Edenler

Okunma Sayısı : 124
Yayınlanma Tarihi : Pazartesi , 11 Ocak , 2021
WhatsApp Sözleşmesini Geriye Alma işlemi nasıl yapılır ? Sorusu son günlerde en popüler aramalar arasına girmeyi başardı. Peki WhatsApp sözleşmesine yanlışlıkla onay verenler bu sözleşmeyi nasıl iptal edebilir ? Tüm detaylar yazımızın devamında ...

wpsozlesmeiptali

Adım 1: Öncelikle WhatsApp uygulamanızı açarak sol üstteki üç nokta simgesine tıklayıp Ayarlar panelini açınız.

Adım 2: En altta yer alan hesabımı sil diyerek telefon numaranızı girin ve işlemi tamamlayın.

Adım 3: Hesap silimini tamamladıktan sonra uygulamayı telefonunuzdan kaldırıp android dosya yöneticinizde herhangi bir sistem dosyası kalıp kalmadığını kontrol ederek işlemi tamamlayın. Hesabınızı silip uygulamayı kaldırdığınız zaman tekrar kurarsanız whatsap birkaç gün içerisinde sözleşmeyi tekrar karşınıza çıkartarak onay istemekte. Bu onayın cevabına 8 şubata kadar karar verebilirsiniz.

Önemli uyarı : Hesabınızı silip uygulamayı kaldırdıktan sonra fotoğraf,video ve yazışmalarınız silinebileceği için Google drive üzerine yedek almayı unutmayınız.

resim_yazisi

Peki WhatsApp yeni gizlilik sözleşmesinde hangi bilgileri istiyor ?

Yeni sözleşme kapsamında Facebook ve tüm iştirak 3. Şahıslar ile paylaşabilmek üzere kullanıcılardan,
- Sohbet ve mesaj verileri
- Sesli görüşme verileri
- Paylaşılan medya ve dosyalar
- Ödeme ve hesap bilgileri
- Konum verileri gibi birtakım bilgileri toplayıp işleyebilir, dağıtabilir ve kullanabilir.

Birçok kullanıcı için bu durum alay konusu haline gelerek, kişiler "WhatsApp ne yapacak bizim bilgilerimizi sanki çok önemli bir insanız" şeklinde düşünmekte. Çoğu haklı olsa da WhatsApp in sadece birkaç orta doğu ülkesi ile Türkiye'ye dayattığı bu sözleşmenin diğer Avrupa ülkelerinde yürürlüğe girmeyerek çifte standart yaratması bile bir Türk olarak rahatsız edici bir durum olduğunu düşünüyorum.

Karar sizlerin , sağlıklı günler dilerim :)